
Chcete vedieť, ako nakŕmiť rodinu 4 za 20 libier týždenne? Múmia bloggerka Anneliese Gigginsová jej dala najlepší záber!
Múmia blogger Anneliese Giggins ukazuje, ako nakŕmiť rodinu 4 za 20 libier týždenne! Miluje iba výzvu. Naposledy to bolo domáce jedlo, tentokrát sa snaží nakŕmiť svoju rodinu 4 iba za 20 libier týždenne - áno, naozaj! Prečítajte si náš exkluzívny blog a zistite, ako na to. Za tebou Anneliese ...
jedlá na horúce dni
Ako nakŕmiť rodinu 4 za 20 libier týždenne - čo je to všetko o Anneliese?
Myslím, že je spravodlivé povedať, že sa mi páči výzva, ale zaujímalo by ma, či som tentokrát nastavil bar príliš vysoko. Po dobu 30 dní budem skúmať každú jednotlivú cenovku, kalkulačka bude oprášená a každodenne používaná. Každý zemiak, kúsok cestovín, náter margarínu, v skutočnosti bude vypočítaná každá položka potravín, ktorá prechádza perami mojej rodiny, a ja budem veľmi pozorne sledovať nákupné doklady.
Áno, áno, ÁNO, môže sa to zdať dosť nudná aktivita, ale je to všetko z dobrého dôvodu, sľubujem! Myslím si, že všetci vieme, že ceny potravín sú v súčasnosti vysoké na oblohe a naďalej rastú. Priemerná štvorčlenná rodina strávi najmenej 225 GBP mesačne za jedlo (podľa údajov Úradu pre národnú štatistiku) a som si istý, že niektorí z nás utratia ešte viac, najmä keď oslavujú špeciálne príležitosti, ako sú narodeniny a Vianoce.
Anneliese, manžel Neil a jej dvaja malí chlapci, Izák a Oliver
Spravodliví málokto z nás teraz uprednostňuje online alebo týždenný obchod, avšak niektorí si stále radšej vyberajú a vyberajú jedlo v supermarkete alebo v miestnom obchode s potravinami a mäsiarmi. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodneme, väčšina z nás cíti, ako sa naše srdce potápa, keď vidíme celkový súčet a našťastie siahame do našej peňaženky. Zostáva nás zaujímať, či máme v banke dostatok peňazí na pokrytie mesačných poplatkov za energie. Zostanú nejaké peniaze na to, aby sa deti liečili na jeden deň?

Priznávam, že som sa dopustil iba toho, že som strčil jedlo do nášho nákupného vozíka bez toho, aby som vždy hľadal lacnejšiu alternatívu. Predtým, ako deti prišli, som mal viac času hľadať zľavy, ale keď sa chlapci hádajú v nákupnom vozíku, všetko, čo chcem, je urobiť rýchly výstup z preplneného supermarketu a odtiaľ dostať peklo! Keď sa dostanem domov a vyberiem jedlo, nemôžem uveriť, koľko peňazí sa minuli a koľko jedla musíme ukázať.
Prečítajte si prvé potvrdenie o potravinách Anneliese tu a celkový súčet tohto týždňa
V tejto poznámke chcem vykonať malý experiment, aby zistil, či naša štvorčlenná rodina môže prežiť tým, že utratí iba 20 libier týždenne na jedlo. Môžeme sa dostať do konca tridsiatich dní dobre zásobení takým malým rozpočtom? Nemyslím si, že by bolo dobré rodičovstvo kŕmiť detským múdrom na raňajky, obed a večeru, takže budem hľadať najlacnejšie, ale aj tie najživnejšie recepty, aké môžem nájsť. A pokiaľ ide o obchod s potravinami, urobím jeden hromadný obchod na začiatku výzvy a menšie obchody počas 4 týždňov. Môj rozpočet je 80 GBP za mesiac, ktorý sa zaraďuje na 20 GBP týždenne.
Takže tu je 30 dní analyzovania každého dokladu, odpočítavania zŕn ryže a počítania každej mrkvy! Nebude tu priestor na odpad; každé kúsok jedla, ktorý kupujeme, MUSÍ byť konzumovaný. Dúfajme, že po ceste nájdem jednoduché spôsoby, ako ušetriť, prefíkané recepty, ktoré sa nespoliehajú na drahé suroviny. Mohli by sme dokonca ušetriť dosť peňazí, aby sme nahradili náš veľmi starý televízor!
Celková suma doteraz vynaložených peňazí = 49,94 GBP
1. týždeň: Dobré, zlé a „čo som si myslel?“
Prvý týždeň mojej výzvy sa chýli ku koncu. Posledných sedem dní som počítal svoje haliere a zabezpečil som, aby išli čo najďalej. Pri nakupovaní si už viac nevšímam značkové plechovky pečených fazúľ alebo nakrájaných paradajok a moja ruka namiesto toho automaticky dosiahne lacnejšiu alternatívu. Aj keď som až na konci prvého týždňa, cítim, že som sa toho toho veľa naučil. Je to skoro ako keby som sa učil nový jazyk, ale namiesto toho sa učím, ako ušetriť na jedle. Je to určite veľká krivka učenia!
Získajte recept: Paradajkové rizoto a cesnakový chlieb = 2,10 GBP
Keď premýšľam o tom, čo ma a moju rodinu najviac napadlo tento prvý týždeň, okamžite si pomyslím na nudu! Jedlo je tak opakujúce sa. Netrvalo dlho, kým som odišiel z Cornflakes a nie som si istý, či je ovsená kaša v auguste taký skvelý nápad! Denné občerstvenie, ako sú sušienky a sladový bochník, tiež nosí tenké, ale čo je zábavné, zdá sa, že moji chlapci sú úplne spokojní s tým, čo dostávajú. Možno sú to len Neil a ja, ktorí sú smiešni! Večerné jedlo je úsporná milosť, pretože sa cítime, akoby sme sa neobišli. Vyrábame rizoto, špagle Bol, cestovinové šaláty a ďalšie! Pripravujem obvyklé cestovné a jednoducho odpočítavam, vyberiem lacnejšie suroviny a nakupujem v lacnom supermarkete.
Aj napriek monotónnosti niektorých potravín, šum úspor v hotovosti až na viac ako kompenzuje! Po našom prvom hromadnom nákupe sme stále potrebovali zásoby, ako sú klobásy, cestoviny a ryža, ale výberom lacnejších alternatív sa nám podarilo odísť z hotovosti až na jar v našom kroku, a nie na ťažké srdce! Samozrejme, že bolo ťažké odolať zabaleniu balíčka hamburgerov alebo pizze, ale zistili sme, že sme si brali drahšie cenovky a chodili preč!
Získajte recept: Penne Bolognese = 1,60 GBP
Aj keď môj týždeň chýbal nadšením z jedla, veci sa oživili rozhovorom pre BBC Radio Oxford. Išiel som do štúdia, aby som hovoril o svojej novej výzve a rozprával sa s telefónom s členom tímu BBC Good Food Magazine a nikým iným ako Jackom Monroe. A musím povedať, že som bol dosť zasiahnutý hviezdou, aby som sa porozprával s Jackom Monroeom a počul som jej veľké rady a tipy.
Aj keď už viac nežije tvrdým rozpočtom 10 libier týždenne, stále môže recitovať cenu plechovky s fazuľkami a nakrájanými paradajkami atď. Cítil som sa pokorný, keď som počul, ako Jack musí prežiť 18 mesiacov pri takom opakovaní. menu a neuveriteľne malé množstvo peňazí. Viem faktom, že existuje veľa ďalších, ktorým sa podarí len zoškrabať.
Pozrite si príjmy Anneliese z druhého obchodu s potravinami tu a celkový súčet tohto týždňa
Od svojho času v rozhlasovej stanici som sa dozvedel, že existujú lacnejšie proteínové alternatívy k mäsu, že jedlo sa dá kombinovať s fazuľou a šošovicami alebo dokonca tofu a na miestnych farmárskych trhoch sa majú robiť skvelé zľavy; jednoducho choďte na konci dňa, keď sa veci predávajú lacno. Tiež som sa dozvedel, že mrazená zelenina a ovocie sú často lacnejšie, vydržia dlhšie a sú rovnako výživné ako čerstvá verzia. A ak existuje možnosť pestovania vlastného ovocia a zeleniny - choďte na to! Neviem, čo by som urobil bez uhoriek môjho švagra z domova ...
Týždeň jeden kolo hore
- Najlepšia vec, ktorú sme jedli tento týždeň: Hummus sa skutočne páčil s pitta chlebom a zeleninovými tyčinkami. Môj mladší syn bol obzvlášť nadšený!
- Najlacnejšie jedlo v týždni: Domáce tuniaky z rýb (z troch jedál som pripravil dostatok koláčov) so zemiakmi a zapečenými fazuľami. 1,45 GBP za jedlo.
- Obľúbené jedlo pre deti v týždni: Paradajkové rizoto s cesnakovým chlebom. Doštičky čistite všade!
- Zlyhanie týždňa: Dochádza nám mlieko a niektoré sa musia kúpiť v našom dedinskom obchode. Dve štyri litre mlieka stoja 89 percent namiesto 95 percent za štyri litre mlieka v spoločnosti Aldi. Bolo to bolestivé a nebude sa opakovať!
- Najlepšia vec, ktorú som sa naučil tento týždeň: Pri príprave rizota ušetríte veľa halier pomocou základnej bielej ryže. Ako rajčinové rizoto som použil „normálnu“ ryžu a nikto nedokázal rozlíšiť rozdiel. Vďaka Jackovi Monroeovi za taký skvelý tip!
- Šikovný trik týždňa: Zvyčajne vyhodím pečivo, ale tentoraz nie! Tento týždeň bolo z mojej klišé trochu zvyšného pečiva a podarilo sa mi z toho vyrobiť osem mini džemov. Skvelá lahůdka pre deti (a múmiu a ocka) a stojí iba pár pencí - výsledok!
Quiche (2,60 £ na 10 palcov) a marmelády (15p) - vyrobené s rovnakým pečivom! Získajte recept: Brokolica quiche
Celková suma doteraz vynaložených peňazí = 69,62 GBP
2. týždeň: Výhodný lov a veľa hummusu
Teraz som v polovici výzvy. Je veľmi pravdepodobné, že odteraz počítam dni v očakávaní konca! Nebudeme mať hlad a dobre jeme, ale považujem za túhu po malých doplnkoch, ktoré zvyčajne beriem ako samozrejmosť. Liečba ako kopček zmrzliny na konci teplého letného dňa alebo dokonca ovocný šalát nie sú v ponuke. Namiesto toho sa uspokojíme s kúskom mierne zastaraného sladového bochníka alebo suchého čajového sušienka, ktoré bohužiaľ málo zaplní prázdnotu!
Získajte recept: Hummus a mrkvové zábaly = 24p
Tento týždeň boli naše raňajky buď chrumkavé kukuričné vločky alebo ovsená kaša s medom.
Zvyčajne nejem varené raňajky, ale teraz chcem len vrece pošírované, fazuľa, hríby, hrianky a pripútanie kečupu. Pokiaľ ide o obed, prijímame hummus a používame ho na všetko a všetko. Môj najmladší, Oliver, ho miluje na toaste, zatiaľ čo my ostatní si to užívame v zábaloch so strúhanou mrkvou alebo ako máčanie s pitta chlebom a zeleninovými tyčinkami. Bohužiaľ pochybujem, že to bude trvať dlho, kým mi bude zle!
Výroba pizze s Izákom - získajte recept: Syr so syrom a cibuľou
Stále sa tešíme na večere, pretože sa nám darí jesť rovnaké druhy jedál, aké bežne máme, ako napríklad klobása, chilli s ryžou a domáca pizza (ktorá sa teraz vyrába z paradajok zo záhrady môjho otca). Keď som začal túto výzvu, môj najväčší strach bol hlad. Máme veľkú chuť k jedlu a bol som zrejme znepokojený tým, že moje deti možno nebudú mať dosť na jedenie. Všetci sme však chodili spať s bruškami, takže si naozaj nemôžeme sťažovať. Len by som si želal, aby sme mali trochu viac odrôd!
Chilli a ryža = 1,90 GBP
Cez víkend sme šli do mesta porovnávať ceny v niekoľkých obchodoch 1 £ a 99p. Našiel som niekoľko dobrých obchodov so značkovými výrobkami, ale stále fungovali trochu drahšie ako hodnotné značky v výhodnom supermarkete. Tam môže byť len pár pencí rozdiel, ale každý cent sa sčítava. Potom, čo sme opustili prázdne ruky, išli sme pár kilometrov do nášho miestneho farmárskeho obchodu na poľovačku na zemiaky. Obchod bol krásny a bolo tu veľa vynikajúcich jedál. Zlomilo mi to srdce, keď som si kúpil iba tašku zablatených zemiakov! S cenou nás však potešilo, keď sa nám podarilo kúpiť dvadsať za 2,50 GBP. To znamenalo, že máme dosť peňazí na to, aby sme si budúci týždeň mohli kúpiť nejaký homos. Hurá!
Náš obchod so supermarketmi bol tento týždeň veľmi malý - len niekoľko základných vecí, ako je mlieko a chlieb. Musel som kontrolovať nutkanie hádzať balíčky čerstvých cestovín a túb zmrzliny do môjho košíka. Cítim sa čoraz vďaku za to, že po skončení tejto výzvy nemusím žiť v takom rigidnom rozpočte.
Pozrite si potvrdenie o treťom predajni potravín Anneliese tu a celkový súčet tohto týždňa
Druhý týždeň kolo hore
Najlepšia vec, ktorú sme jedli tento týždeň:
Domáce pizza. Milujem výrobu pizze, keď budem mať čas, ale táto výzva z nej urobila nevyhnutnosť. Veľmi sme si užili prípravu a vysmievanie sa!
ako urobiť polevu zo smotanového syra
Najlacnejšie jedlo v týždni:
Hamburgery, rasce a obličkové fazule Jack Monroe so zemiakmi a zapečenými fazuľami. 1,03 GBP za jedlo.
Obľúbené jedlo pre deti v týždni:
Domáce halušky v domácej paradajkovej omáčke, posypané strúhaným syrom a cesnakovým chlebom. Moje deti sotva prišli na vzduch, pretože to všetko leštili!
Zlyhanie týždňa:
Možno sú chlapci hladnejší, ako som si myslel, keď som zistil, že sedí na kuchynskej podlahe a jedia tyčinky. Teraz máme len štyri, aby sme vydržali dva týždne. Eeek!
Najlepšia vec, ktorú som sa naučil tento týždeň:
Syr je drahý a snažím sa ho používať čo najmenej. Predtým som pridal toľko, ako je recept, ale teraz ho pridávam podľa chuti. Pri výrobe syrovej omáčky som pridal polovicu toho, čo by som zvyčajne len ignoroval váhy, pridával som ju kúsok po kúsku a chutil.
Šikovný trik týždňa:
Namiesto toho, aby som do hotpotu na párky pridal celú plechovku kukurice, nechal som polovicu chrbta a zvyšok som použil v cestovinovom šaláte. To isté môžete urobiť s plechovkou tuniaka alebo fazule, čím ušetríte polovicu na ďalšie jedlo.
Týždeň 3: Ostružiny na záchranu!
Je to koniec tretieho týždňa. Naša chladnička vyzerá holá a ovocná miska teraz sedí prázdna na našom jedálenskom stole. Naši chlapci uprednostňujú zeleninu pred ovocím, ale misku obyčajne plníme banánmi, pomarančmi a jablkami, ktoré jesť ako desiatu alebo po večeri. Našťastie jeme každý deň výživné domáce jedlá a naše pery neprešli žiadne hotové jedlá alebo poháre s omáčkou. Som si však vedomý, že v tomto treťom týždni sa nedá dosiahnuť naše päťdňové ovocie a zelenina. Väčšinu dní spravujeme tri alebo dokonca štyri, ale nie päť. Pri pohľade na cenu ovocia v supermarketoch a na farmárskom trhu je ľahké zistiť, aké ťažké je zahrnúť ovocie do vašej každodennej stravy, ak máte obmedzený rozpočet.
S cieľom prekonať naše súčasné problémy, priateľ navrhol, aby sme hľadali živé ploty pre černice, ktoré sú v súčasnosti v sezóne. Nasadili sme naše nepremokavé a zváracie topánky a zamierili sme na pole za domom. V lejúcom daždi sme sa rozhodne namočili, ale bavili sme sa, keď si rodina vybrala ostružiny a vrátila sa s veľkorysou dávkou, ktorú sme zožrali ryžovým pudingom!
Puding ostružiny Blackberry = 15p na 4 porcie
Zvykáme si na rovnaké obedy každý deň. Môj najmladší, Oliver, bol potešený, že som si tento týždeň mohol užiť ďalšiu šmýkačku. Miluje to na toaste, ale rád má aj mrkvovú a uhorkovú palicu. Môj starší syn, Izák, sa nikdy nezaujímal o sendviče, ale zbožňoval pitta chleby plnené uhorkou a malou majonézou a on sa vrhol na svoj obed bez rozruchu - hurá!
Pokiaľ ide o desiatu, chlapci sa stále šťastne vťahujú do sladového bochníka. Už tomu však nemôžem čeliť a ani môj manžel - radšej by sme bez toho zostali. Môj sladký zub túžil po niečom čokoládovom, a tak som začiatkom týždňa pripravil čokoládové koláče z kukuričnej vločky s Izákom. Bol som veľmi rád, že som si na začiatku výzvy kúpil nejakú čokoládu, pripravenú na takúto chvíľu! Sladké chrumkavé koláče boli vynikajúce a budúci týždeň pripravíme ďalšiu šaržu.
Čokoládové cereálne koláče = spolu 38p Tento tretí týždeň sa tiež ukázal ako spoločenský týždeň. Najprv sme boli chlapci a ja pozvaní do kamarátovho domu na deň hrania; obed by bol pre nás. Najprv som si nebol istý, či by sme mali ísť, pretože som nemohol prispieť, ale uvedomil som si, že nemôžem svojim deťom zabrániť v tom, aby sa bavili a videli svojich malých priateľov. Zaobchádzali sme s lahodnou domácou mrkvovou polievkou a Oliverovi nebolo dosť. Teším sa, až mi táto výzva skončí!
V sobotu sme mali priateľov na obed s kamarátmi a mala som obrovskú paniku o tom, čo by som ich mohla nakŕmiť. Neil navrhol domáce pizzy. Fungovalo to perfektne - Izák mi pomohol a bolo tu veľa pizze, takže nikto hladoval, ako som sa pôvodne obával. Táto výzva nie je vhodná na spoločenské príležitosti, ale podarilo sa nám ju zoškrabať!
Klobása a kaša = celkom 2,24 GBP
Večer stále nie sú k dispozícii žiadne sťažnosti. Užili sme si také veci, ako sú klobásy s kašou a zeleninou, kari zo zemiakov a cíceru a pikantné zmiešané tortilly z fazule. Je smutné, že mi zostal len malý kúsok syra na posledný týždeň výzvy. Budem musieť byť veľmi, veľmi šetrný, pretože jednoducho nemám viac peňazí na ďalšie!
Pozrite si štvrtú potvrdenku Anneliese o obchode s potravinami a celkovú sumu za tento týždeň
Týždeň tri zaokrúhlené nahor
Najlepšia vec, ktorú sme jedli tento týždeň:
Máme radi náš týždenný šalát z cestovín. Nasekané vajíčka nakrájam, nakrájame uhorky a paradajky a rozmiešam majonézu. Yum!
Najlacnejšie jedlo v týždni:
Domáce paradajková cestovinová omáčka s cestovinami a cesnakovým chlebom. £ 1.25
Obľúbené jedlo pre deti v týždni:
Párky s bramborovou kašou, mrkvou, hráškom a omáčkou. £ 2.24
Zlyhanie týždňa:
Nájdenie plesnivej cibule a jej vyhodenie. Na začiatku výzvy som si kúpil dve vrecia cibule; Mal som si zakúpiť jeden po druhom, aby som predišiel plytvaniu.
Najlepšia vec, ktorú som sa naučil tento týždeň:
Stojí za to dostať sa vonku a hľadať ovocie. Nemôžem uveriť, že som to nikdy predtým nenapadlo!
Šikovný trik týždňa:
Pre lacnú paradajkovú cestovinovú omáčku jemne opečieme nakrájanú cibuľu v malom oleji, potom nalejeme na dve plechovky nakrájaných paradajok a jemne dusíme asi 20 minút, kým sa rajčiaky nezmenia na hustú vláknitú konzistenciu. Potom je pripravený na jedenie s cestovinami a strúhaným syrom!
Celková suma doteraz vynaložených peňazí = 79,92 GBP
4. týždeň: Hotovo a poprášené
Výzva je teraz u konca a dýcham úľavu. Tento posledný týždeň bol ešte najťažší a úprimne som si nebol istý, či by sme mohli zoškrabať, aké malé jedlo sme mali. Neprekročili sme náš rozpočet, ale posledných pár jedál nebolo zďaleka vzrušujúcich. Moji chlapci si naozaj užívajú moje paradajkové rizoto a prišli očakávať, že sa budú súčasne podávať aj plátky cesnakového chleba. Predstavte si ich sklamanie, keď nielenže som nechal syr z rizota, ale tiež, že neexistoval žiadny cesnakový chlieb, ktorý by sprevádzal ich jedlo. Došli mi peniaze a museli sme sa vyrovnať tomu, čo sme mali. Do rizota som jednoducho pridal ďalšiu ryžu, takže sme stále mali plné brucho; Myslím, že som bol skoro odpustený!
Neboli tiež peniaze na nákup chleba, preto som si tento týždeň vyrobil vlastné. Pri hnetení cesta sa mi veľmi páčilo vetranie. Bochníky, ktoré som vyrobil, však neboli také veľké ako bochníky, ktoré si môžete kúpiť. Tiež sa nedržia dobre. To ma priviedlo k otázke, čo sa pridáva do obchodu nakupovaného chleba, aby sa udržal dlhšie, nie pekná myšlienka.
Mrkvová polievka a domáci chlieb = 50p na 4 porcie
Tento týždeň sme mali na sklade veľa mrkvy a ja som ich chcel používať, takže som sa rozhodol vyrobiť veľkú dávku mrkvovej polievky. Priznávam, že to nebola najchutnejšia polievka, ale bola plná vitamínu A a na obed bolo dosť. Je zrejmé, že polievka nestačila na to, aby nás dala do večere, takže sa podávala s mojím domácim chlebom. Cítil som sa veľmi čestne vedieť, že som oboje vyrobil vlastnými rukami. Urobil som si mentálnu poznámku, aby som sa v budúcnosti pokúsil vyrobiť si vlastnú polievku!
Tento týždeň mi Isaac rád pomohol v kuchyni. Vyrábali sme čokoládové kukuričné koláče, ktoré pomáhali uspokojiť moje čokoládové chute a tiež sme pripravili malú dávku zmrzlín. Môj priateľ vyrába lízanky iba z banánov a mlieka a sú prekvapivo chutné. Izák dokonale nasekal banán a stlačil gombík na mixéri. Jeho osviežujúci banánový ľad si potom veľmi dobre vychutnal.

Zmrzlina = 35p na 4
Aj keď niekoľko našich jedál tento týždeň bolo sklamaním, hlavne kvôli nedostatku syra, podarilo sa nám užiť si pečenú večeru. Museli sme sa rozhodnúť pre párky. Avšak vystrčil som loď a urobil som nejaké Yorkshire pudingy , ktoré sa cítili ako skutočný luxus! V posledný deň sme boli úplne mimo jedla, okrem plechoviek pečených fazúľ a nejakého zatuchnutého chleba, ale namiesto toho, aby som dokončil výzvu s fazuľou na toaste, urobil som pečený fazuľový koláč, ako navrhuje Donna, ktorá bola po blogu. Urobil zaujímavejšiu alternatívu a bol veľmi potešený. Po upečenom fazuľovom koláči nasledovala plechovka broskýň. Aký elegantný spôsob, ako dokončiť výzvu!
Večera s klobásou s domácimi Yorkshirami = 2,60 GBP za 4 porcie
Štvrtý týždeň kolo hore
Najlepšia vec, ktorú sme jedli tento týždeň:
Párky s domácimi Yorkshire pudingmi, pečenými zemiakmi, brokolicami, mrkvou, hráškom a omáčkou.
Najlacnejšie jedlo v týždni:
Musí to byť upečený fazuľový koláč!
Obľúbené jedlo pre deti v týždni:
Cestoviny z tuniaka pečú
Zlyhanie týždňa:
Zistil som, že mám neotvorené vrece ryže a cestovín. Keby som plánoval lepšie, mohol by som tie peniaze použiť na nejaké ovocie. Som tak sám so sebou!
Najlepšia vec, ktorú som sa naučil tento týždeň:
Je úžasné, koľko polievky je možné vyrobiť z niekoľkých vegetariánov. Vytvorenie jednoduchej polievky stojí iba pár pencí. Varil som veľkú dávku a dal som polovicu do chladničky na ďalší deň.
Šikovný trik týždňa:
Je lepšie kúpiť sypkú zeleninu, aby ste ju mohli odvážiť na váhe a kúpiť presne to, čo potrebujete. Žiadny odpad a ušetrí to málo peňazí.
Celková suma vynaložených peňazí = 79,92 GBP - v rozpočte!
* Stiahnite si zoznam jedál Anneliese a ceny tu *
Piaty týždeň: Pri pohľade späť ...
Moja výzva sa skončila a úprimne povedané, nemohla prísť dosť skoro! Jesť kukuričné vločky alebo ovsenú kašu sme jedli 30 dní, ale možno som aj žuvala na kartóne. Hodnotu kukuričných vločiek nehodnotím a rád sa ich zbavím! Na druhú stranu boli obedy pestrejšie a radi budeme jesť aj šalátové sendviče, cestovinový šalát, pitta chleby a homos. Bol som prekvapený tým, ako môžem mierne upraviť naše večerné jedlá a stále dať na stôl plnené a výživné jedlá. Nikto sa necítil nespokojný a nikdy sme nemali hlad. Ak som úprimný, pýtal som sa, či som pri váhe mohol stratiť váhu, ale nie, nestratil som uncu! Myslím, že to ukazuje, že sme jedli dobre a nešli sme bez nich.
Verím, že sme ušetrili veľa peňazí jednoduchým prepnutím nášho obvyklého supermarketu na výhodný supermarket a som si istý, že to bol kľúč k dosiahnutiu cieľa. Keď však zaplatíte iba 15 p za plechovku ryžového pudingu alebo 29p za džem, začnete spochybňovať kvalitu. Skontrolovala som štítky a bola som prekvapená, keď hodnota džemu obsahovala rovnaké množstvo ovocia ako oveľa drahšia značka a mala menej pridaného cukru! Je smutné, že moja eufória bola čoskoro prerušená, keď som zistil, že plechovky pečených fazúľ, ktoré som používal, obsahovali o 7 g viac cukru ako fazuľa, ktorú obvykle kupujeme. Pokiaľ ide o soľ, nevidel som veľké rozdiely medzi značkami, takže mi to pomohlo cítiť sa trochu pozitívnejšie!
Získajte recept: Pikantné zmesi tortíl z fazule = 68p na porciu
Na túto výzvu som potreboval veľa nakrájaných paradajok a po jedle, ktoré sme prešli cez 15 hodnotových plechoviek, nemám vôbec žiadne sťažnosti a určite ich znova kúpim. Jedinou vecou, ktorú už nikdy nekúpim, bola šírenie slnečnicového oleja; bolo to strašné. Pri roztieraní na horúci toast alebo zemiakový plášť zanechal mastnú vrstvu a nikdy sa neroztopil.
Mäso bolo primeranej kvality, ale klobásy boli „vodnaté“ a chýbala ich chuť. Môj manžel sa silne cíti, že používa iba miestne a dobre chované mäso, takže som si istý, že sa vrátime k mäsiarom. Nikto nechce tráviť vek kontrolou etikiet, ale myslím si, že dostanete, za čo platíte, pokiaľ ide o veci ako pečené fazuľa, chlieb a mäso. Nenechajte sa však odradiť, pretože môžete ušetriť veľa iných produktov, ako sú sušené cestoviny, mlieko, vajcia, múka, nakrájané paradajky, ovocie a zelenina. Zoznam pokračuje!
gwyneth paltrow sexuálny prach
Táto výzva spočívala v snahe zistiť, či je skutočne možné nakŕmiť štvorčlennú rodinu iba za 20 GBP týždenne. Uvedomujem si, že by to bolo s tínedžermi ťažšie, ale moje deti sú stále malé; možno budem musieť tento proces zopakovať o 10 rokov - alebo možno nie! Áno, výzva je len o možnom, väčšina vecí je, že ak si na to skutočne myslíte alebo ste na výber, ALE je to príjemný zážitok? Nie.
Po prvom týždni som už videl, kde som predtým premrhal peniaze, do konca druhého týždňa som bol veľmi vďačný za to, že som to nemusel robiť dlhšie ako 30 dní a na konci výzvy som vedel, že by som nemal Nechcem to urobiť znova. Podarilo sa nám dobre sa najesť, ale tento obmedzený rozpočet neumožňuje veľkú rozmanitosť alebo schopnosť pravidelne plniť váš cieľ na päť dní. Čerstvé ovocie a zelenina sú vysoké, takže lacné mrkvy, brokolica, jablká a banány sú na dennom poriadku. Neviem, či by som to zvládol bez uhoriek a paradajok pestovaných švagrom môjho otca. Ak je na vašej záhrade dostatok miesta, určite sa oplatí pestovať niekoľko zeleniny a ovocia. Máme jahodové rastliny, ale počas súťaže boli bohužiaľ mimo sezóny!
Získajte recept: cestovinový šalát = 17p na porciu (s domácou zeleninou)
Ak ste v pozícii, kde máte len malé množstvo peňazí, ktoré môžete minúť za jedlo, musíte sa rozhodnúť. Mohli by ste mať obavy z pridaného cukru? Kupujete hrozno z hrozna za 1,25 £ alebo peniaze použijete na nákup surovín na hlavné jedlo? Odpoveď znie, že musíte robiť veci, a pokiaľ vyťažíte maximum z toho, čo máte, a dávate jedlo na stôl, máte dobré výsledky.
Počas týchto 30 dní som sa toho veľa naučil. Určité potraviny si môžem kúpiť omnoho lacnejšie v supermarkete so zľavou. Viem, že použitie bielej ryže namiesto rizotovej ryže nemá žiadny význam a uvedomujem si, že dokážem uspokojiť rodinné pokrmy, ktoré nestoja o zem. Zvyčajne môžete robiť recept z receptov alebo striedať a nevšimnúť si rozdiel. Je určite oveľa lacnejšie pripraviť jedlo od nuly, ako kúpiť hotové jedlo, poháre s omáčkou alebo so sebou, nehovoriac o zdravšom stave!
Odchádzam od tejto výzvy vďačný, že sa dnes môžem dopriať vo vaničke zmrzliny a cítim šťastie, že prestanem žiť z tak málo peňazí. Som si však vedomý, že stále máme rozpočet na nakupovanie potravín a som odhodlaný naďalej dosahovať úspory v tom, čo nakupujeme. Určite nie 20 GBP týždenne; 30 libier by bolo oveľa dosiahnuteľných!
Rozpočtové recepty z tejto výzvy
Ako nakŕmiť rodinu 4 za 20 libier týždenne - náš obľúbený rozpočet receptuje túto výzvu ...
Paradajkové rizoto brokolica quiche
Syr Penne Bolognese a cibuľová pizza
Pikantné miešané tortilly z uhoriek a šalát z paradajok
Cítite sa inšpirovaní výzvou? Máte nejaké tipy, ako nakŕmiť rodinu 4 za 20 libier týždenne, ktorú by ste chceli zdieľať? Prejdite na našu stránku Facebook a zapojte sa do konverzácie!